Závodnice ČR

Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová je nejlepší česká biatlonistka. Minulou sezónu získala velký křišťálový glóbus a i letos míři hodně vysoko. Také je dvojnásobná stříbrná medailistka ze Zimních olympijských her v SOCHI. Nynní už dvě sezóny nezávodí a blíží se konec kariéry.

Eva Puskarčiková

Eva Puskarčíková je česká reprezentantka v biatlonu, která zaujala výborným vstupem do závodů Světového poháru v roce 2013. Její sestra Anna Puskarčíková je členkou juniorské reprezentace biatlonistek. V individuálu v Anterselvě měla blízko k prvnímu místu a skončila 12 v pořadí SP. Letos už to tak slavné nebylo a Eva Puskarčiková neskončila ani jednou v TOP 10.

Veronika Vítková

Z juniorské kategorie má titul juniorské mistryně světa v individuálním a ve štafetovém závodu. V kategorii dospělých jsou jejími největšími úspěchy zlatá medaile na Mistrovství světa 2015, stříbrná medaile ze ZOH 2014 v Soči ze smíšené štafety a bronzová medaile ze stejné disciplíny na Mistrovství světa 2013. Ve světovém poháru vyhrála jeden individuální závod. Letos získala čtyři pódiová umístění v SP a třetí místo ve sprintu na Olympiádě.

Markéta Davidová

Markéta Davidová je talentovaná devatenáctiletá biatlonistka. Její výsledky zaujaly i v juniorských ktegoriích, ve kterých vládne. Celému světu se pak ale ukázala vítězstvím v IBU cupu. Hned poté dostala pár možností startovat v SP, ale nesklízela moc úspěchy. Letos, ale také díky absenci Gabriely Koukalové a špatným výkonům Lucie Charvatové se stala stálicí českého "áčka". A důvěru trenérů využila náramně, když startovala na Olympiádě. Markéta Davidová skončila dvakrát do TOP 20 a poprvé si zajela Hromadný start.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky